Website laten maken · 2026

Goedkope website laten maken, zonder dat het goedkoop oogt: de rekening van een bureau voor acht pagina's, regel voor regel, en wat daar bij ons anders loopt.

Kort antwoord

Een bureau rekent in zijn eigen rekenvoorbeeld voor een MKB-site van acht pagina's €5.000, omdat u meebetaalt aan strategie, overleg en een team. Bij EBYA kost dezelfde omvang €1.025: er werkt één persoon, de prijs staat vooraf vast en herhaalbaar werk loopt automatisch. Teksten en foto's levert u zelf aan; dat werk blijft.

01

De rekening van een bureau, regel voor regel

Next Win, een Nederlands bureau, publiceert zijn eigen rekenvoorbeeld voor een MKB-website van acht pagina's: €5.000 in zes regels. Dat is geen afzetterij. Zo kost het als er een team aan werkt. Leg de regels naast elkaar, en u ziet waar het voor een kleine ondernemer met één dienst anders loopt.

  1. 01

    Strategie en intake

    €500Krimpt

    Bij een bureau, meestalKennismaking, workshop en notulen, met een projectmanager ertussen.

    Bij onsBij één dienst in één regio past de strategie op één A4: wat verkoopt u, aan wie, waarvoor belt iemand. Dat is een vragenlijst en een gesprek, geen traject.

  2. 02

    Ontwerp

    €1.200Blijft

    Bij een bureau, meestalEen designer tekent, een developer bouwt het na, een projectmanager bewaakt de overdracht.

    Bij onsOntwerp op maat is echt werk en blijft. Wat verdwijnt is de overdracht: wie ontwerpt, bouwt ook. Er zit niemand tussen uw wens en het scherm.

  3. 03

    Bouwen (8 pagina's)

    €2.000Automatisch

    Bij een bureau, meestalPagina voor pagina opgebouwd, met uren per pagina.

    Bij onsAcht pagina's zijn geen acht keer werk. Koppen, knoppen, formulieren en kaarten komen uit vaste, geteste onderdelen. Alleen wat bij uw bedrijf hoort is nieuw.

  4. 04

    SEO en techniek

    €600Automatisch

    Bij een bureau, meestalEen specialist loopt de lijst met de hand na.

    Bij onsTitel, beschrijving, snelheid, structuur voor Google en AI-zoekers: een vaste lijst die bij elke site hetzelfde wordt afgewerkt en gecontroleerd.

  5. 05

    Teksten plaatsen

    €450Bij u

    Bij een bureau, meestalTeksten en foto's worden in de pagina's geplaatst.

    Bij onsDit is vaak het zwaarste deel van een site, en het is niet weg. U levert de gegevens aan, wij zetten ze op de pagina. Daarom telt onze levertijd vanaf «complete aanlevering».

  6. 06

    Testen en live

    €250Automatisch

    Bij een bureau, meestalHandmatig klikken door de site, op een paar apparaten.

    Bij onsDe techniek wordt automatisch gecontroleerd. De route van bezoeker tot telefoontje loopt iemand nog steeds met de hand na, op een echte telefoon.

Van de €5.000 staat €3.350 op regels die bij ons korter of automatisch lopen. €1.200 is ontwerp en dat blijft werk. €450 zijn teksten, en die levert u zelf aan.

Dat is onze indeling van hun regels, geen meting van hun uren. Het geeft wel aan waarom het verschil bestaat. Voor dezelfde acht pagina's vraagt EBYA €1.025: het pakket tot en met vijf pagina's (€500) plus drie losse pagina's (€175 per stuk). Dat is 4,9 keer minder. Next Win zegt niet of btw erbij komt; onze prijzen zijn excl. btw.

02

Waarom het bij ons goedkoper kan

  1. 01

    Geen laag ertussen.

    Bij een bureau staat tussen u en degene die bouwt een account- of projectmanager. EBYA is een studio van één persoon: u spreekt wie ontwerpt, bouwt en test.

  2. 02

    Geen team om te vullen.

    Een bureau haalt salarissen en verkoop uit de projecten. Bij ons zijn die er niet, en dus staan ze ook niet op uw rekening.

  3. 03

    Een vaste prijs in plaats van een vaag budget.

    Een budget heeft ruimte: uren die kunnen oplopen, een buffer voor het onverwachte. Bij ons staat de prijs vooraf vast. Meerwerk (€75 per uur) gebeurt alleen na uw akkoord, nooit stilzwijgend.

  4. 04

    Wat een machine kan, doet een machine.

    Controles, herhaalbare onderdelen, alles wat elke keer hetzelfde moet zijn. Wat overblijft is oordeel: welke zin laat iemand bellen, welke foto vertrouwt een klant.

Het is dus geen korting op het werk. Het is minder eromheen. Kijk nog eens naar het voorbeeld: het bouwen zelf staat er voor €2.000. De overige €3.000 gaat naar wat eromheen zit.

03

Makkelijker geworden, maar niet simpeler

Een website bouwen is de laatste jaren veel makkelijker geworden. Hosting en het slotje (HTTPS) zijn vanzelfsprekend: in ons onderzoek had geen enkele site die antwoordde een ongeldig slotje. Bouwers en AI nemen veel handwerk over.

Maar er kwamen details bij die geen bouwer voor u oplost. Juist daar stranden sites. In ons onderzoek van 42.421 bedrijfssites (11 september 2026) zagen we steeds dezelfde zes:

  • 44,2%

    geen aantikbaar telefoonnummer op de homepage

    Op een telefoon moet bellen één tik zijn.

  • 16,8%

    geen enkele contactweg op de homepage

    Geen knop, geen formulier, geen nummer: de bezoeker vertrekt.

  • 13,2%

    een server die er meer dan anderhalve seconde over doet

    Wachten kost bezoekers voordat ze iets zien.

  • 11,4%

    een jaartal van 2023 of ouder in de voettekst

    Een site die er verlaten uitziet, wordt ook zo behandeld.

  • 10,0%

    bijna geen tekst op de homepage

    Zonder tekst weten Google en AI niet wat u doet.

  • 3,8%

    nooit voor de telefoon gemaakt

    Op een telefoon is zo'n site nauwelijks te gebruiken.

Er is nog iets bij gekomen. Sinds kort moet een site ook leesbaar zijn voor AI. In ons Almere-onderzoek noemden de 5 geteste AI's samen maar 13 van de 145 hoveniers (zo testten we dat; zo zoekt Claude).

Daarom is één breed specialist goedkoper dan een rij losse specialisten. Ontwerp, techniek, SEO, AI-leesbaarheid, privacy en contactroute zijn zes vakken die elkaar raken. Wie ze alle zes overziet, hoeft niets over te dragen en niets dubbel te betalen. Dat koopt u bij ons: breedte, niet uren.

04

Heel Nederland, dezelfde prijs, dezelfde levertijd

Wij werken op afstand vanuit Almere. Een ondernemer in Groningen betaalt hetzelfde als een ondernemer in Limburg. De kaart laat zien waar het digitale kerkhof ligt: het aandeel bedrijfssites dat dood of stervend is. Het verschilt per provincie, maar niet veel: van 11,7% in Utrecht tot 18,0% in Groningen. Overal wacht dus werk.

KaartDode of stervende bedrijfssites per provincie minder meer · EBYA, Flevoland

Heel Nederland

15,2%

van de bedrijfssites is dood of stervend. Wijs een provincie aan voor de cijfers.

Elke provincie dezelfde prijs en levertijd: wij werken op afstand vanuit Almere.

Schematische kaart: een vierkant per provincie, in de ligging van het land, geen grenzen. Bron: Het digitale kerkhof van Nederland, 42.421 bedrijfssites, gemeten op 11 september 2026. Geblokkeerde en niet te plaatsen sites vallen buiten de provincies.

Alle cijfers als tabel
ProvincieGemeten sitesDood of stervend
Groningen1.40218,0%
Flevoland54617,2%
Noord-Holland7.35317,1%
Fryslân1.64616,9%
Limburg1.78316,9%
Zuid-Holland8.09216,0%
Drenthe1.08515,6%
Zeeland86715,6%
Gelderland5.89614,6%
Noord-Brabant6.15214,1%
Overijssel3.45913,5%
Utrecht4.14011,7%
  1. 2werkdagen met voorrang+€250, alleen als er die week ruimte is
  2. 5werkdagen: één paginavanaf €300
  3. 10werkdagen: tot vijf pagina'svanaf €500

De klok loopt vanaf complete aanlevering en bevestigde start. Dat is geen kleine letter: zonder uw teksten en foto's kan geen enkele studio snel zijn.

05

Wanneer een bureau de betere keuze is

Eerlijk is eerlijk. Er zijn vragen waarvoor u beter bij een bureau terechtkomt:

  • Een webshop, koppelingen met uw boekhouding of voorraadsysteem, of een eigen portaal.
  • Tien pagina's of meer, met meerdere afdelingen die erover meebeslissen.
  • Een merkstrategie die een team met u in workshops uitwerkt.
  • Iemand die altijd bereikbaar is, ook als één persoon op vakantie is.

Heeft u één dienst, één regio en één doel (dat de telefoon gaat), dan betaalt u bij een bureau vooral voor capaciteit die u niet gebruikt. Vergelijk gerust: zeven prijslijsten naast elkaar en de vier kostenposten van een website.

06

Veelgestelde vragen

Waarom is een website laten maken zo duur?

Bij een bureau betaalt u voor meer dan de pagina's: strategie, een ontwerper, een bouwer, een projectmanager en de tijd om dat te coördineren. Next Win rekent voor een MKB-site van acht pagina's €5.000, verdeeld over zes regels. Een kleine ondernemer met één dienst in één regio heeft niet al die regels nodig.

Kan een website goedkoop en toch goed zijn?

Ja, als de prijs lager is doordat er minder overhead en minder handwerk in zit, niet doordat werk wordt overgeslagen. Vraag wat erin zit: een ontwerp op maat, een contactroute die op een echte telefoon is getest, snelheid en vindbaarheid. Een lage prijs zegt daar zelf niets over.

Wat kost een goedkope website bij EBYA?

Eén pagina kost vanaf €300, een site tot en met vijf pagina's vanaf €500, elke extra pagina €175. Acht pagina's komen daarmee op €1.025. Alle prijzen zijn excl. btw en staan vooraf vast. Het eerste jaar hosting en SSL zit erbij; daarna kost onderhoud met hosting €80 per maand, maandelijks opzegbaar.

Hoe lang duurt het om een website te laten maken?

Bij EBYA staat een pagina binnen 5 werkdagen live en een site met meerdere pagina's binnen 10, gerekend vanaf complete aanlevering en bevestigde start. Met voorrang (€250 toeslag) kan het binnen 2 werkdagen, alleen als er die week ruimte is.

Waarom is een bureau duurder dan een freelancer?

Een bureau haalt de kosten van een team, een kantoor en verkoop uit dezelfde projecten. Een freelancer of kleine studio draagt minder vaste lasten. Searchlab noemt €800–3.000 voor een freelancer en €3.000–12.000 voor een bureau.

Kan ik mijn website zelf maken?

Ja, en dat wordt steeds makkelijker. Het kost vooral uren: ontwerp, teksten, foto's, testen op een telefoon en vindbaarheid. Wij werken aan gidsen die dat voor de Nederlandse markt uitleggen. Wilt u nu al hulp, dan loopt het consult van €100 dit met u door.

Binnenkort

Drie gidsen voor de Nederlandse markt

Voor ondernemers die hun site zelf willen bouwen en beheren, en voor wie hen daarbij helpt.

  • SEO voor lokale bedrijven

    Vindbaar in Google op uw plaats en uw dienst, zonder bureau.

  • GEO: genoemd worden door AI

    Zo schrijft en structureert u dat ChatGPT, Gemini en Claude u noemen.

  • Landingspagina's die bellen opleveren

    Bouwen, testen en bijhouden, stap voor stap.

Een seintje als er een verschijnt? Mail x@ebya.nl. Wilt u niet wachten, dan loopt het consult van €100 dit met u door.

Wat kost úw site?

Stuur een link naar uw huidige site of vertel in twee zinnen wat u zoekt. U krijgt een vaste prijs, voordat u iets beslist.

Bronnen

Begroting gelezen op 11 oktober 2026. Prijzen van derden veranderen; controleer de bron voordat u beslist. De indeling in «krimpt», «automatisch», «blijft» en «bij u» is onze eigen lezing van de regels van Next Win, geen oordeel over hun werk. Next Win zegt niet of btw erbij komt; onze prijzen zijn excl. btw.